مبلغ رهن و اجاره قرارداد جاری
 مبلغ اجاره ماهانه:     میلیون تومان
 ودیعه رهن سالانه:  میلیون تومان
 نسبت رهن  %  و اجاره
 یک میلیون تومان ودیعه معادل:  تومان اجاره
 پیشنهادهای جدول ضرب
 نمودار، جدول و راهنما
 مبلغ اجاره جدید: ?
 مبلغ رهن جدید: ?
 مبلغ اجاره کامل:  ?
 مبلغ رهن کامل:  ?

در صورت بد حساب بودن مستاجر:
مبلغ رهن ? ماه اجاره بها را پوشش می دهد.
این مبلغ معادل ? یکسال اجاره بها است.
 سود تسهیلات وام بانکی:
 %
 مدت بازپرداخت:
 سال
 هزینه دریافت وام:
 %
 وام قابل دریافت بر مبنای اجاره: ?
 کسر می شود هزینه وام:           ?
 اضافه می شود مبلغ رهن:         ?
 جمع نقدینگی در دسترس مالک: ?
 مبلغ رهن کامل:                       ?
 نرخ سالانه سود سپرده بانکی:  %

 درآمد ماهانه اجاره بها :             ?
 درآمد ماهانه سپرده کردن رهن: ?
 درآمد ماهانه رهن و اجاره :        ?
 درآمد سالانه رهن و اجاره :        ?
 کارمزد اجاره ماهانه از هر طرف قرارداد:  %

مبلغ کارمزد از هر طرف قرارداد ?
مبلغ ارزش افزوده 9%            ?
مجموع از هرطرف قرارداد         ?         

توجه: 25% متعلق به تهران است و در شهرهای کوچک این عدد معمولا یک سوم مبلغ اجاره، از هریک از طرفین معامله است. آخرین آگهی اتحادیه املاک، ملاک است.

 

جهت مشاهده توضیحات تصویری اینجا کلیک کنید .

تبدیل رهن و اجاره در قرارداد

A-تبدیل رهن و اجاره :

 علاوه بر تبدیل رهن و اجاره به شما می گوید، مبلغ رهن  ، چند ماه اجاره بها را پوشش می دهد و چه درصدی از کل مبلغ اجاره بهای پرداختی مستاجر است . جهت ریسک کم ، طوری مبلغ رهن را در نظر بگیرید که 18 ماه اجاره بها را پوشش دهد .

 

B-درآمد سالانه از محل رهن و اجاره :

می توانید درآمد سالانه آپارتمان از محل رهن و اجاره را مشاهده کنید . فرض شده است مبلغ رهن در بانک سپرده گذاری میشود و ماهانه سود آن دریافت میشود .

 

C-آیا دریافت وام از منبع اجاره ، نقدینگی بیشتر از رهن کامل به شما میدهد ؟

اگر به نقدینگی کلان نیاز دارید ، دریافت رهن کامل راه حل نهایی نیست . در صورتی که اجاره بها بگیرید و قسط وام را از منبع اجاره پرداخت کنید ، به وسیله این گزینه می توانید از مبلغ وام دریافتی مطلع شوید . انتخاب بین رهن کامل یا وام ناشی از اجاره ، و دریافت پول بیشتر بستگی به نرخ سود سالانه ، مدت بازپرداخت و هزینه دریافت وام دارد . انتخابهای خود را وارد کرده تا نتیجه را ببینید .

 

D-کارمزد تنظیم قرارداد رهن و اجاره :

کارمزد قرار داد به تفکیک هزینه بنگاه و مالیات بر ارزش افزوده نشان داده می شود . ملاک اخرین آگهی اتحادیه املاک و تعیین حق کمیسیون بر اساس قانون است . می توانید درصد کارمزد از طرفین را انتخاب کنید .

 

E-تغییرات رهن و اجاره بر مبنای شاخص بانک مرکزی :

اگر به هردلیل در تعیین نرخ اجاره بها مردد هستید می توانید شاخص بانک مرکزی در خصوص اجاره بها را اینجا ببینید. شاخص برای کل استان منتشر می شود .شاخص اجاره بها الگوی مناسبی جهت متقاعد کردن موجر و مستاجر به متوسط تغییرات است . کافی است تاریخ تنظیم قرارداد را وارد کنید تا آخرین شاخص به شما نشان داده شود .

 

F-نمودار تغییرات مبلغ رهن و اجاره :

به غیر از آخرین شاخص بانک مرکزی می توانید تغییرات شاخص را ، به صورت ماهانه مشاهده کنید . به تفاوت تغییرات شاخص در فصل های رونق اجاره و فصلهای رکود دقت کنید . اگر موجر هستید و مایلید راحت تر و باقیمت گرانتر اجاره بدهید یا مستاجر هستید و مایلید ارزانتر اجاره کنید روند تغییرات به شما کمک شایانی می کند . 

 

G-جدول تغییرات مبلغ رهن و اجاره :

به غیر از نمودار ، جدول تغییرات رهن و اجاره نیز در اختیار شما قرار گرفته است . اگر استفاده از نمودار برای شما سخت است از جدول کمک بگیرید .

 

H-جدول تبدیل رهن و اجاره :

از 0 تا 100 درصد و با فاصله 10% ، مبلغ رهن و اجاره آورده شده است .به غیر از مبلغ ، ستون رهن معادل چند ماه اجاره نیز آورده شده است . بر اساس این ستون می توانید به ریسک دریافت اجاره بها طی یکسال پی برده و از مقدار مناسب استفاده کنید .

 

درآمد آپارتمان , درآمد در آپارتمان , تبدیل رهن و اجاره , تبديل رهن و اجاره , نحوه تبدیل رهن و اجاره , روش تبدیل رهن و اجاره , تبدیل قیمت رهن و اجاره , نرخ تبدیل رهن و اجاره , نحوه تبديل رهن و اجاره , تبدیل رهن اجاره , تبدیل رهن و اجاره به رهن کامل , ماشین حساب تبدیل رهن و اجاره , تبدیل رهن به اجاره سال 97, تبديل رهن به اجاره , تبدیل رهن به اجاره سال 97, تبدیل رهن به اجاره مغازه , فرمول تبدیل رهن و اجاره , رهن بهتر است یا اجاره , رهن بهتر است يا اجاره , رهن خانه بهتر است یا اجاره , تبدیل اجاره , تبدیل اجاره به رهن , تبديل اجاره به رهن , تبدیل اجاره به پول پیش , تبدیل اجاره به ودیعه , تبدیل اجاره رهن , تبدیل اجاره بها به رهن , تبدیل اجاره به پیش , تبدیل اجاره به رهن سال 97, روش تبدیل اجاره به رهن , فرمول تبديل اجاره به رهن , قانون تبدیل اجاره به رهن , طریقه تبدیل اجاره به رهن , تبدیل مبلغ اجاره به رهن , چگونگی تبدیل اجاره به رهن , تبدیل پول اجاره به رهن , نحوه تبدیل اجاره به ودیعه , تبدیل رهن , تبدیل رهن به کرایه , روش تبدیل رهن به اجاره , تبدیل مبلغ رهن به اجاره , قانون تبدیل رهن به اجاره , تبدیل پول رهن به اجاره , فرمول تبديل رهن به اجاره , چگونگی تبدیل رهن به اجاره , تبدیل قیمت رهن به اجاره , طریقه تبدیل رهن به اجاره , تبدیل رهن کامل , تبدیل رهن کامل به اجاره , تبدیل رهن کامل به رهن و اجاره , ام و اجاره , قانون وام و اجاره , وام اجاره مسکن , وام رهن و اجاره , وام رهن و اجاره خانه , وام رهن و اجاره مسکن , وام اجاره خانه , تغییرات  اجاره , تغییرات اجاره مسکن , تغییرات اجاره بها , تغییر اجاره بها , تغییرات مالیات اجاره ، عرف تبدیل رهن و اجاره ،کمیسیون بنگاه املاک , کمیسیون بنگاه املاک برای اجاره , کمیسیون بنگاه املاک برای خرید , کمیسیون بنگاه املاک اجاره , کمیسیون بنگاه املاک برای فروش , کمیسیون بنگاه املاک برای رهن , کمیسیون بنگاه املاک مشهد , كميسيون بنگاه املاك , کمیسیون مشاور املاک , کمیسیون مشاور املاک اجاره , کمیسیون مشاور املاک 95 , کمیسیون مشاور املاک تهران , کمیسیون مشاور املاک برای اجاره , حق کمیسیون بنگاه املاک , محاسبه کمیسیون بنگاه املاک , نرخ کمیسیون بنگاه املاک , تعرفه کمیسیون بنگاه املاک , هزینه کمیسیون بنگاه املاک , مبلغ کمیسیون بنگاه املاک , قانون کمیسیون بنگاه املاک , نرخنامه کمیسیون بنگاه املاک