7 محاسبه بر مبنای تبدیل رهن و اجاره (آنلاین ، ماشین حساب ، فرمول ، روش ، نحوه ، چگونگی ، طریقه ، عرف ، نرخ ، ودیعه ، قانون )

شماره 27
1397/03/08

جهت مشاهده محاسبات آنلاین و ماشین حساب اینجا کلیک کنید .

 

جهت ورود اطلاعات از پنل زیر استفاده کنید . در حال حاضر هر یک میلیون تومان اجاره بها ، برابر 30000 تومان است . این فرمول معادل  نرخ ماهانه 3% و سالانه 36% است که عدد بزرگی محسوب می شود . در صورتی که با نرخ یا طریقه دیگری مایل به تبدیل رهن و اجاره هستید انتخاب لازم را انجام دهید .

مبلغ رهن و اجاره قرارداد

 

 

A-تبدیل رهن و اجاره :

خروجی این پنل در زیر آورده شده است . علاوه بر تبدیل رهن و اجاره به شما می گوید، مبلغ رهن  ، چند ماه اجاره بها را پوشش می دهد و چه درصدی از کل مبلغ اجاره بهای پرداختی مستاجر است . جهت ریسک کم ، طوری مبلغ رهن را در نظر بگیرید که 18 ماه اجاره بها را پوشش دهد .

تبدیل رهن و اجاره

 

B-درآمد سالانه از محل رهن و اجاره :

در این پنل می توانید درآمد سالانه آپارتمان از محل رهن و اجاره را مشاهده کنید . فرض شده است مبلغ رهن در بانک سپرده گذاری میشود و ماهانه سود آن دریافت میشود . 

درآمد سالانه از محل رهن و اجاره

 

C-آیا دریافت وام از منبع اجاره ، نقدینگی بیشتر از رهن کامل به شما میدهد ؟

اگر به نقدینگی کلان نیاز دارید ، دریافت رهن کامل راه حل نهایی نیست . در صورتی که اجاره بها بگیرید و قسط وام را از منبع اجاره پرداخت کنید ، به وسیله این گزینه می توانید از مبلغ وام دریافتی مطلع شوید . انتخاب بین رهن کامل یا وام ناشی از اجاره ، و دریافت پول بیشتر بستگی به نرخ سود سالانه ، مدت بازپرداخت و هزینه دریافت وام دارد . انتخابهای خود را وارد کرده تا نتیجه را ببینید .

آیا دریافت وام از منبع اجاره ، نقدینگی بیشتر از رهن کامل به شما می دهد؟

 

D-کارمزد تنظیم قرارداد رهن و اجاره:

کارمزد قرار داد به تفکیک هزینه بنگاه و مالیات بر ارزش افزوده نشان داده می شود . ملاک اخرین آگهی اتحادیه املاک و تعیین حق کمیسیون بر اساس قانون است . می توانید درصد کارمزد از طرفین را انتخاب کنید .

کارمزد تنظیم قرارداد رهن و اجاره

 

E-تغییرات رهن و اجاره بر مبنای شاخص بانک مرکزی:

اگر به هردلیل در تعیین نرخ اجاره بها مردد هستید می توانید شاخص بانک مرکزی در خصوص اجاره بها را اینجا ببینید. شاخص برای کل استان منتشر می شود .شاخص اجاره بها الگوی مناسبی جهت متقاعد کردن موجر و مستاجر به متوسط تغییرات است . کافی است تاریخ تنظیم قرارداد را وارد کنید تا آخرین شاخص به شما نشان داده شود .

تغییرات رهن و اجاره بر مبنای شاخص بانک مرکزی

 

F-نمودار تغییرات مبلغ رهن و اجاره :

به غیر از آخرین شاخص بانک مرکزی می توانید تغییرات شاخص را ، به صورت ماهانه مشاهده کنید . به تفاوت تغییرات شاخص در فصل های رونق اجاره و فصلهای رکود دقت کنید . اگر موجر هستید و مایلید راحت تر و باقیمت گرانتر اجاره بدهید یا مستاجر هستید و مایلید ارزانتر اجاره کنید روند تغییرات به شما کمک شایانی می کند . 

نمودار تغییرات مبلغ رهن و اجاره

 

G-جدول تغییرات مبلغ رهن و اجاره :

به غیر از نمودار ، جدول تغییرات رهن و اجاره نیز در اختیار شما قرار گرفته است . اگر استفاده از نمودار برای شما سخت است از جدول کمک بگیرید .

جدول تغییرات مبلغ رهن و اجاره

 

H-جدول تبدیل رهن و اجاره:

از 0 تا 100 درصد و با فاصله 10% ، مبلغ رهن و اجاره آورده شده است .به غیر از مبلغ ، ستون رهن معادل چند ماه اجاره نیز آورده شده است . بر اساس این ستون می توانید به ریسک دریافت اجاره بها طی یکسال پی برده و از مقدار مناسب استفاده کنید .

جدول تبدیل رهن و اجاره

 

 

 

 


نظر خود را درج کنید.
 پیشنهادهای جدول ضرب